• Home
  • Асоціація користувачів послуг паліативної допомоги

Асоціація користувачів послуг паліативної допомоги

Всесвітній День хоспісної та паліативної допомоги – World Day of palliative care проводиться щорічно в другу суботу жовтня. У цьому, 2014 році він випадає на 11 жовтня.

Паліативна допомога – це міждисциплінарний підхід з надання допомоги хворій людині. Цей підхід орієнтований не стільки на лікування основного захворювання, скільки на покращення якості життя хворого і його близьких. Паліативна допомога – це не просто полегшення болю. Вона включає полегшення фізичних, психологічних і емоційних страждань пацієнтів з важкими прогресуючими хворобами і підтримку членів сімей, які забезпечують догляд за близькою людиною.

Організатором Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги є Всесвітній Альянс паліативної допомоги

10 жовтня 2014 р. ГО “Елеос” проводить науково-практичну конференцію “Ефективна участь користувачів послуг паліативної допомоги в формуванні місцевого бюджету”, в рамках якої також заплановано проведення Установчих зборів “Асоціації користувачів послуг паліативної допомоги”.

Ці заходи ГО “Елеос” проводить як номінант Конкурсу малих грантів МФ “Відродження” “Підтримка ініціатив громадських організацій до Всесвітнього дня паліативної допомоги: “Паліативна допомога – справа кожного!” в 2014 році.

Цілі нашого проекту полягають в:

  1. підвищенні інформованості громадськості міста та області про регіональні проблеми паліативної та хоспісної допомоги,
  2. сприянні тяжкохворим та їхнім родичам в процесі інформування органів місцевого самоврядування про проблеми цієї категорії громадян, в тому числі, створення умов вільного волевиявлення, а також активної участі в формування та реалізації бюджету регіональної громади;
  3. формуванні та зміцненні регіональних механізмів соціальної відповідальності органів місцевого самоврядування;
  4. підвищенні рівня розуміння медичних, соціальних, практичних і духовних потреб людей, що мають важкі і невиліковні захворювання та членів їх сімей;
  5. сприянні становленню та розвитку громадських організацій, які підтримують і розвивають рух хоспісної та паліативної допомоги в Одесі.

Основна ідея нашого заходу – консолідація розрізнених зусиль важко хворих і їх родичів для впливу на політику місцевої влади, в тому числі, для ефективного представництва своїх інтересів в органах місцевого самоврядування. 

Проблему, на вирішення якої спрямовано проект, ми сформулювали так: інтереси важко хворих і їхніх сімей не адекватно представлені в життя територіальної громади Одещини, зокрема, в органах місцевого самоврядування, що не дає можливість їхнім потребам бути задоволеними належним чином.

Адекватно представляти інтереси цих хворих, як ми вважали тоді, можуть лише вони самі, але швидше за все мова йде про певну громадську спільноту, яка й представлятиме інтереси важкохворих та їхні сім’ї.

А для привернення уваги органів місцевої влади до потреб важко хворих і їх родичів ми повинні об’єднатися, щоб бути єдиним цілим. Дане об’єднання зацікавлених у розвитку паліативного сервісу людей дозволить, ми сподіваємось, на системному рівні вирішувати завдання щодо забезпечення важкохворих та їх родичів послугами паліативної допомоги.

На науково-практичну конференцію запрошені всі, хто зіткнувся з важким/невиліковним захворюванням, їхні родичі, а також громадськість міста, науковці та представники органів влади.

Повідомлення на сайті МФ “Відродження”

P.S. На жаль, попри задовільні формальні результати, жодного змістовного результату наша спроба згуртувати громадськість довкола ідеї створення паліативного сервісу в Одеській області не мала. Результат буде… лише через 3 роки .