• Home
  • Благодійна акція «ДІТИ ЗАМІСТЬ КВІТІВ»

Благодійна акція «ДІТИ ЗАМІСТЬ КВІТІВ»

ГО “ЕЛЕОС” за підтримки БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» в межах проекту «Забезпечення захисту прав паліативних хворих на базі ОГС, що працюють в сфері паліативної допомоги» за фінансової підтримки Європейського Союзу

за участі

  1. Департаменту освіти і науки Одеської ОДА,
  2. ГО «Особливі діти»
  3. ГС «Регіональна асоціація спільнот з дотримання прав людини паліативних хворих»,

за медіа-підтримки:

  1. ТК “7 канал” та “Думская-ТВ”,
  2. інформаційної агенції «Одесса-медиа»
  3. креативної дізайн-студії NB.

… 01-25.09.2017 року в загальноосвітніх закладах Одещини ініціювала та провела акцію “Діти замість квітів”.

Мета акції: провести 1 вересня збір благодійних пожертв в загальноосвітніх навчальних закладах Одеської області для фінансової підтримки родин Первуніної Анастасії та Гаврилової Вероніки. Кошти, зібрані під час акції, спрямувати на придбання:

  1. медичних препаратів, продуктів для спеціального харчування, засобів гігієни для Первуніної Анастасії на суму 50 000 грн.;
  2. медичних препаратів, засобів гігієни та реабілітації (вертикалізатора) для Гаврилової Вероніки на суму 50 000 грн.

Проблемна ситуація, на вирішення якої спрямовано акцію:

Первуніна Анастасія, 16 років. Діагноз: ДЦП, подвійна диплегія, вторинна мікроцефалія, симптоматична епілепсія, груба затримка розвитку. Дитина постійно знаходиться у реанімації, приймає їжу лише через зонд. Дитина потребує ліків, засобів гігієни.

Гаврилова Вероніка, 11 років. Діагноз: ДЦП, подвійна гімеплегія, сколіоз 3 ступеня, еквіноваліус стоп, груба затримка розвитку, підвищена судомна готовність. Дитина потребує вертикалізатора та медикаментів для лікування.

Ідея акції: ми запросили всіх небайдужих до страждань важкохворих дітей  – батьків, учнів та вчителів Одещини, – активно долучилися до збору коштів цим важкохворим дітям, замість купівлі 1-шо вересневих часто-густо зайвих та необов’язкових букетів квітів.

Кожного року діти, йдучи до школи 1-го вересня, приносять для своїх вчителів гарні та дуже коштовні букети квітів. Кожен клас школи збирає іноді по 2-3 десятки букетів квітів улюбленій вчительці, які часто-густо в1януть того ж дня. На нашу думку, достатньо й одного колективного букету, який засвідчив би вдячність та любов дітей до своєї вчительки.

Формула акції: ми пропонуємо дитячому колективу на 1 вересня обмежитись лише одним букетом квітів, коли кожна дитина принесе вчительці лише одну гарну квітку, які разом утворять великий букет від усього класу. Натомість, решту коштів можна спрямувати на допомогу важкохворим діткам, які щоденно потребують нашої допомоги та милосердя.

На сьогодні в Одеській області нашої з Вами допомоги потребують близько  3000 хворих діточок, більшість з них, на жаль, не мають потрібних коштів як на лікування, так і для забезпечення базових фізіологічних та лікувальних потреб. Ми сподіваємось, що спільними зусиллями допоможемо цим діточкам, а також навчимо наших дітей милосердю та доброті, чуйності до ближнього та готовності допомогти йому в скрутну годину, любові та жертовності до ближнього.

Милосердя – це щиросердечність, співчуття, готовність робити добро будь-якій людини, що потрапила в біду, любов на ділі, здатність відгукнутися на чужий біль. Людям милосердним притаманне співчуття по відношенню до сироти, людини з інвалідністю, важкохворій  людини, дитині з вадами розвитку, людини похилого віку тощо. Метою нашої акції є відкриття великої таємниці природи добра, навчання школярів бути чуйними до людей, співчутливими, добрими та милосердними до страждань іншого.

30 серпня 2017 року на ТРК “7 канал” відбулась відео-презентація нашого проекту

Акція, за нашим задумом, мала би стати щорічною, де б нова генерація Одещини навчилась би гуманним, моральним та суспільно корисним вчинкам. Наша акція спрямовує всі зібрані добровільні кошти на допомогу цим двом діточкам, які важко та невиліковно хворі, та які потребують наших з Вами допомоги, милосердя та доброти.

Ми також сподівались, що свідоме та натхненне батьками і вчителями рішення дитини подарувати часточку своєї доброти допоможе нашому причорноморському краю та людям, що тут мешкають, стати більш гуманними та милосердними. Це вкрай важливі людські якості, що їх плекає школа та родини у свої чадах, та які в майбутньому творитимуть посеред нас атмосферу людяності, моральності та гуманності.

Наша акція не потребує великих витрат, а тим паче жодного примусу чи несвідомого ставлення від її учасників. Ми просимо лише Вашого милосердя, згуртованості до спільної душевної роботи та уваги дорослих до свідомого ставлення учнів шкіл Одещини до потреб дитини, що потерпає від важкої хвороби.

Результати акції. В акції взяли участь шкільні та батьківські колективи декількох навчальних закладів Одещини та фізичних осіб:

КЗ “Жовтнева ЗОШ-інтернат”,
Переселенська НВК,
Стойловська НМК (Ренійський р-н),
ЗОШ 119 та ЗОШ 94 “ОРТ”,
Комишівська ЗОШ, ОЗОШ 68 та ОЗОШ 44,
Котловинська ЗОШ,
Школа-інтернат №3

Станом на 02.10.2017 року зібрано 18 685 грн або $697, які розподілено порівну поміж хворими дівчатками. При цьому, найменша пожертва становила 100,00 грн., найбільша – 8300,00 грн.

Ось фото матерів цих діточок із вже отриманими медичними препаратами, продуктами для спеціального харчування, засобами гігієни. Поздоровляємо!

Зазначимо також, що ми не досягли запланованого обсягу зібраних коштів, зібравши лише 20% від потрібної суми. А тому ми звернулись до директора Департаменту освіти ООДА, О. А. Ланчака, з проханням продовжити акцію вже під новим слоганом: “Одещина – важкохворим дятм”, яку ми присвятили Всесвітньому дню паліативної та хоспісної допомоги (14 жовтня 2017 року).

На превеликий жаль, у продовженні акції не зібрано жодної копійки. 

Проте, головної мети акції ми таки досягли – прецедент благодійності на рівні цілого регіону відбувся, певні кошти зібрано, дітям допомога надана!