• Home
  • Мережа правозахисту Елеос на Одещині_

Мережа правозахисту Елеос на Одещині_

Всі озброєні пророки перемагали, а все беззбройні гинули. Нікколо Макіавеллі, “Государь”

Ось саме ця цитата Макіавеллі спонукала нас озброїти наших правозахисників навичками юридичного штибу, аби вони могли чинити спротив нахабній, цинічній та негуманній політиці існуючої влади, втіленням якої наразі Чиновник (надалі по тексту – Чи). Ця фігура у соціальній площині актуального життя важко-, невиліковно хворого та вмираючого, а тим паче, їхніх родичів, як ми знаємо, відіграє визначальну, значущу та, на жаль, часто-густо фатальну роль.

Так, так, шановне панство, Ви не помилились – ну, а ми так, тим паче – стверджуємо, – бо Чи функціонально є уособленням (тільки-но уявіть собі, панове !?) – одразу ж усіх 3-х гілок влади:

  1. виконавчої – фактично самовільно надає або не надає послуги, виплати тощо – без чого важкохворий швидко переводиться в режим конаючого,
  2. судової – так, бо Чи, на ряду з лікарем та його Ds. (діагноз з латинської) виставляє свій, соціальний діагноз,
  3. законодавчої – бо великі Чи мають право законодавчої ініціативи, а тому мають вплив на формування бюджетної та соціальної політики на найближчому рівні (а рівно й на всіх решта рівнях) місцевого самоврядування та публічного адміністрування…

Резюмуючи цю думку, відзначимо фактично “божествені” атрибути будь-якого гіпотетичного та більш-менш впливового Чи, особливо, коли йдеться про важкохворого. Ця тотальність, всеохоплююча повнота та безконтрольність урівнює Чи з фігурою “терориста”, оскільки Чи “чинить свій чин” (перепрошую за тавтологію) безоглядно, безконтрольно, зухвало та під схвалення решти населення, якого, на їхнє щастя, поки що не торкнулась зла доля важкої хвороби, злиднів та безправ’я у нашій демократичній країні.

Отже, про мережу правозахисту Елеос на Одещині. Вона створена в часі проекту ГО “Елеос” Pall-paraLegal в рамках Фонду захисту прав людини за підтримки МЗС Королівства Нідерландів.

МЕРЕЖА складається (станом на кінець проекту, тобто травень 2020 року) з 2 осередки в м. Одесі, та решти – на периферії Одещини, загалом з 6-ти бюро правозахисту, створених на базі наших партнерів, а саме:

ОООПОдеський обласний осередок правозахисту, створений за Наказом Голови Правління ГО “Елеос” №1/27-12-18 “Про створення Одеського обласного осередку правозахисту” від 12.12.2018 р.
ТВ ОООПТериторіальне відділення ОООП в м. Білгороді-Дністровському, створено Наказом Голови Правління ГО “Елеос” №1/20-04-19 “Про створення територіального відділення Одеського обласного осередку правозахисту в м. Білгороді-Дністровському” від 20.04.2019 р.
ОМБП
Одеське міське бюро правозахисту, створено Наказом  директора БО “Сім’я” №1/07-11-19 “Про створення одеського міського бюро правозахисту” від 07.11.2019 р.
ББПБалтське бюро правозахисту, створено згідно Наказу №8 Голови Правління НГО “Балтська районна організація осіб з інвалідністю” “Про створення Балтського бюро правозахисту” від 21.03.2019 р.
БДБПБілгород-Дністровське бюро правозахисту, створено за Наказом №1/13-02-19 Голови Правління НГО  “Пролісок” “Про створення Білгород-Дністровського бюро правозахисту” від 13.02.2019 р.
ЛРБПЛиманське районне бюро правозахисту, створено Наказом голови БФ “Планета добрих людей” №1/11-01-20 “Про створення бюро правозахисту Лиманського району Одещини” від 11.01.2020 р.
Мережа правозахисту Елеос

Далі буде…