• Home
 • Послуга паліативної допомоги – проект Елеос за підтримки ЄС_

Послуга паліативної допомоги – проект Елеос за підтримки ЄС_

На Одещині ініційовано створення дитячого паліативного сервісу

Тривалість цього Проєкту становить 6 місяців, а основним партнером ГО Елеос в ньому (до карантину) був Департамент сім’ї та соціальної політики ООДА (та йому підпорядкований заклад – Красносільський дитячий будинок-інтернат Одеської обласної державної адміністрації), але, від липня 2020 цю позицію перебрала на себе Балтська багатопрофільна лікарня Балтської міської ради Одеської області, ми беремо участь у створенні паліативного педіатричного ліжка, де ми ініціювали створення паліативного педіатричного ліжка.

Довідка: Постанова КМУ №211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” від 11 березня 2020 року, https://tinyurl.com/ybxt5osv 

Проєкт наш має назву “Створення та лобіювання нових сервісів паліативної допомоги та догляду для важкохворих пацієнтів дитячого віку Одещини” та присвячений підвищенню рівня якості життя паліативних хворих дитячого віку комунальних установ соціального захисту Одещини через (1) створення нового сервісу, сфокусованого на наданні паліативної допомоги та/ або соціальної послуги з паліативного догляду, а також (2) підвищення рівнів відповідних компетенцій фахівців, які опікуються цими хворими.

Довідка: паліативний/хоспісний догляд – допомога у самообслуговуванні, спостереження за станом здоров’я, сприяння наданню медичних послуг, допомога в забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними, навчання членів сім’ї догляду, представництво інтересів, психологічна підтримка особи та членів її сім’ї, надання інформації з питань соціального захисту населення, допомога в отриманні безоплатної правової допомоги, організація та підтримка груп самодопомоги … Наказ МінСоцПол № 58 від 29.01.2016 р. Державний стандарт паліативного догляду.

Кінцевими бенефіціарами нашого проекту є паліативні хворі дитячого віку, що є підопічними комунальної установи ООДА, та інші важкохворі діти Одещини, які також можуть отримати соціальну послугу паліативного догляду за умови створення нового паліативного сервісу в цій комунальній установі. Зауважимо, що на початку нашого Проєкту у його фокусі була 141 особа дитячого віку (важко- та невиліковно хворі), які потребують паліативного догляду та реабілітації у Красносільському дитячих будинку-інтернаті. Наразі це діти Балтського району (загалом північного госпітального округа), які потребують паліативної допомоги.

Отже, бенефіціарами Проєкту, від самого його початку, є важкохворі діти, які потребують паліативної допомоги у Балтській багатопрофільній лікарні та діточки-підопічні Красносільського дитячого будинку-інтернату.

Події проекту

… до 22 травня 2020 року (кінця 1 хвилі карантину…)

На жаль, в перебіг нашого проєкту вніс свої корективи карантин. Красносільський дитячий будинок-інтернат припиняє співпрацю в Проєкті (див. Довідку нижче).

Довідка: Наказ Департаменту соціальної та сімейної політики ООДА №42 від 11.03.2020 р., рішення позачергової комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обласної державної адміністрації «Про недопущення занесення та поширення на території області випадків захворювання, спричинених новим коронавірусом COVID-19» від 11.03.2020 року (протокол No 4), особи з інвалідністю є категорією населення з підвищеним ризиком інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19.

Тому, після вимушеної паузи, ми переформатували наш Проєкт наступним чином:

 1. до партнерів Проекту запрошено Міжнародний Гуманітарний Університет (МГУ) (Договір про співпрацю №9292/20-1 від 20.05.2020 року) та його функціональні підрозділи: Одеський медичний інститут (ОМІ) та клініка (ТОВ «Новітній медичний простір»);
 2. заплановано (спільно з ОМІ) впровадження мобільної служби паліативної допомоги для дорослих та дітей, відтак, список локацій проектних активностей доповнено: 
  • клініка МГУ,
  • декількома районами Одещини;
 3. заплановано, спільно з ОМІ, розроблення навчально-методичних матеріалів та впровадження циклу тематичного удосконалення (ЦТУ) лікарів за темою “Основи паліативної допомоги. Альгологія”;
 4. Красносільський дитячий будинок-інтернат ООДА, на превеликий жаль, вибув із усіх домовленостей про партнерство та з подальших активностей у Проєкті через карантин.

Події проекту

… після 01 червня 2020 року…

Цикл тематичного удосконалення (ЦТУ), перш за все, покликаний забезпечити підвищення кваліфікації з паліативної допомоги для медичних працівників, які працюють переважно на первинному рівні медичної допомоги, і є формою удосконалення теоретичних знань та практичних навичок/вмінь лікарів загальної практики, сімейних лікарів, які працюють в амбулаторіях і центрах сімейної медицини, дільничних терапевтів та лікарів-спеціалістів, які залучаються до надання паліативної та хоспісної допомоги (ПХД) пацієнтам та їхнім сім’ям, з урахуванням мультидисциплінарного підходу, умінням працювати в мультипрофесійній команді, та координувати свою роботу з психологами і соціальними працівниками, громадськими організаціями тощо.

Навчальний план ЦТУ передбачає ½ місяця навчання за очно-заочною або дистанційною формою, і становить 78 академічних годин.

Звітна прес-конференція. ГО “Елеос” звітує про  результати свого проєкту та запрошує на прес-конференцію 27.08.2020 р. з 12:00 до 13:00 у прес-центрі “Odessit.ua” (м. Одеса, вул. Пушкінська, 32).

Спікери:

 1. Жогно Юрій Петрович, керівник проєкту, Голова Правління ГО “Елеос”, канд. психол. наук,
 2. Бурлака Олександр Миколайович, Генеральний Директор КП “Балтська багатопрофільна лікарня” Балтської міської ради Одеської області,
 3. Бірюков Віктор Сергійович, доцент ОНМедУ, канд. мед. наук.

Громадською організацією “”Елеос” зініційовано створення нового стаціонарного сервісу для дітей периферії Одещини, які потребують паліативної допомоги. Проєктні активності втілено на базі досвідченої професійної команди медиків Одещини (м. Балта) за участі найкращих фахівців-консультантів національного рівня з м. Харків та м. Одеси. 

Для підвищення стійкості нашого проєкту ми розробили та впроваджуємо інноваційний для Одещини навчальний курс для лікарів з основ паліативної допомоги на базі приватного ВНЗ (Одеський Медичний Інститут Міжнародного гуманітарного університету). 

Оскільки потреба в паліативній допомозі Одещини для дітей складає понад 3000 осіб, тому  ГО “Елеос”, яка вже має досвід надання паліативної допомоги вдома у 2015-2016 роках, за участі ОМІ МГУ та медиків м. Балти виступила ініціатором створення виїзних служб паліативної допомоги в м. Одесі і м. Балті.