• Home
  • Збір коштів на авто для виїзної паліативної служби Елеос_

Збір коштів на авто для виїзної паліативної служби Елеос_

Відомо, що Україна на сьогодні значно відстає від розвинутих країн у сфері надання паліативної допомоги паліативним пацієнтам (останнє місце в Європі за індексом якості смерті, 2016 р.). Від 2009 року в Україні зроблено декілька кроків з інтеграції паліативної допомоги до системи соціального захисту через створення у всіх районах столиці відділень паліативної медицини та хоспісів, виїзних мобільних бригад для надання відповідної медичної та соціальної допомоги хворим вдома та психологічної – членам їхніх родин. Подібні проекти функціонують також у Києві, Рівному, Івано-Франківську та Виноградові.

Тим не менше, на сьогодні (2017 рік) в Одеському регіоні не існує жодного відділення паліативної допомоги та хоспісу, хоча кількість хворих, з паліативним статусом (включно із членами їхніх родин) за різними оцінками складає близько 28 тисяч осіб, в тому числі близько 1500 дітей, (аналітичний звіт за результатами гранту від МФ Відродження у 2016-2017 р.р.).

Підвищити якість життя осіб з невиліковними хворобами можливо саме завдяки паліативній допомозі, яку можна наблизити до споживача за допомогою виїзної паліативної служби. Остання якнайкраще виконує один з найважливіших постулатів Європейської декларації з паліативної допомоги (2014 р.):

“…надати пацієнтам та їх сім’ям своєчасний доступ до паліативної допомоги відповідно до рівня їхніх потреб”.

Подібна, виїзна форма надання паліативної допомоги – визнаний у всьому світі спосіб підвищення якості життя паліативних пацієнтів на дому, яка, звісно, потребує мобільності – транспортного засобу.

Паліативний підхід дає можливість забезпечити хворого комплексною, всебічною допомогою, яка у м. Одесі фактично не реалізована. На сьогодні в Одесі не існує жодного відділення паліативної медицини та хоспісу, проте кількість хворих, в тому числі дітей, з паліативним статусом (включно із членами їхніх родин) за різними оцінками складає понад 500 осіб. Одним з кроків до доступності паліативної допомоги в Одесі є саме створення виїзної паліативної служби, яка є мобільною, економічно вигідною та комплексною, відтак, доступною усім, хто її потребує.

Від жовтня місяця 2015 року до травня 2016 року ГО “Елеос” запровадила в Одесі роботу виїзної служби паліативної допомоги важко хворим дітям на дому.

Завдання нашої виїзної служби – підвищити якість життя хворих діточок та їхніх сімей. А оскільки для паліативних пацієнтів паліативної медицини вже недостатньо, тому вони конче потребують, перш за все, психологічної, духовної та соціальної підтримки, в тому числі, і для їхніх родин.

Очевидно також, що для ефективної роботи виїзної служби потрібен транспортний засіб, завдяки якому ця допомога максимально наближається до хворої дитини – до неї до дому. Ми вибрали невеличку, бюджетну машину – електрокар з запасом ходу близько 500 км (напр., Fiat або Nissan) від виробника, яка має потрібний для виїзної служби функціонал та коштує близько $11000.

Восени 2015 року ми організували телемарафон, де нам вдалося зібрати близько 36 тис. грн.:

До нашої ініціативи підключилися наші колеги. Красно дякуємо колегам з БФ “Мати Тереза”, які люб’язно передали ГО “ЕЛЕОС” $315, зібрані на благодійному концерті Ніно Катамадзе 24 травня 2016 року.

Також $50 люб’язно передала нам пані Людмила Вусек – упорядниця виставки малюнків паліативних хворих діточок з Одеси, що відбулася 20.03.2016 р. у м. Лос-Анджелесі (США).

Таким чином, станом на сьогодні року ми вже акумулювали близько $2000, а дефіцит коштів на авто для виїзної педіатричної паліативної служби становить близько $9900.

Тому ми запрошуємо Всіх небайдужих долучитися до нашої соціальної ініціативи, зокрема, через відпрацьований механізм соціального партнерства – благодійництво та меценатство.

Просимо всіх небайдужих приєднатись до нашої благодійної ініціативи та очікуємо на Вашу щиру благодійну участь в її фінансуванні. Ми переконані, що завдяки подібному соціальному партнерству, ці категорії нужденних громадян нашої Одещини матимуть гідну світовим стандартам якість паліативної опіки наприкінці свого життя.

Сподіваємось на Ваше милосердя та щире бажання допомогти важкохворим!

Реквізити для перерахування благодійних пожертв