• Home
 • Виїзна паліативна служба Елеос за підтримки ІНТЕРХІМ

Виїзна паліативна служба Елеос за підтримки ІНТЕРХІМ

Виїзну педіатричну паліативну службу (ВППС) створено ГО «ЕЛЕОС» у співпраці з КУ «Дитяча міська поліклініка №6» (Договір про співпрацю від 09.04.2015 р.) за підтримки ТДВ “ІНТЕРХІМ” та реалізовано протягом 10 місяців (жовтень 2015 – серпень 2016 р.р.)

Мета діяльності нашої ВППС – підвищення якості життя дітей, що страждають на важкі прогресуючі захворювання у їхній термінальній стадії або за умови обмеженого прогнозу життя, які не можуть бути вилікувані сучасними і доступними методами та засобами, супроводжуються вираженим хронічним больовим синдромом, тяжкими розладами функцій органів/систем, та потребують кваліфікованої медичної допомоги, догляду, психологічної, соціальної та духовної підтримки, в тому числі, членів їхніх родин, на території м. Одеси, яка обслуговується КУ «Дитяча міська поліклініка №6».

ВППС надавала паліативну допомогу у форматі мультидисциплінарної команди (МДК), для якої розроблено обліково-звітну документацію, функціональні обов’язки її посадових осіб. При цьому до штатного розпису ВППС увійшли наступні спеціалісти:

 1. керівник служби – 0,5 ставки,
 2. психолог – 1,0 ставка,
 3. соціальний працівник – 2,0 ставки,
 4. диспетчер – 1,0 ставка,
 5. медична сестра – 1,0 ставка,
 6. логопед – 0,5 ставки,
 7. водій – 1,0 ставка.

У часі роботи ВППС на її обліку перебували 13 важкохворих діточок, з них 9 хворих – пацієнти КУ «Дитяча міська поліклініка №6»

Згідно Порядку надання паліативної допомоги ВППС ГО “Елеос” кожному пацієнту ВППС надано паліативну допомогу/догляд наступного змісту:

 1. послуги санітарно-гігієнічного догляду (соціально-медична допомога),
 2. діагностичні послуги:
  • психолого-педагогічну діагностику нервово-психічного розвитку,
  • логопедичну діагностику,
  • оцінювання соціальних потреб дитини (анкетування) та сімейну психологічну діагностику,
 3. консультативні послуги:
  • психологічні індивідуальні та сімейні консультації,
  • консультації з питань соціального захисту інтересів хворого,
 4. соціальна допомога хворому та його родини:
  • правозахист та адвокація інтересів родини хворого в органах влади,
  • соціальний захист: фінансова підтримка родини хворого,
  • соціально-побутова допомога.
 5. навчальні послуги:
  • навчання членів родини важкохворого основним навичкам санітарно-гігієнічного догляду.

Обсяг робіт, виконаних спеціалістами ВППС станом на 01.04.2016 року:

 • 24 психологічні консультації для батьків важкохворих дітей,
 • 2 курси навчання масажу для батьків важкохворих дітей;
 • 38 арт-терапевтичних сесій для важкохворих дітей, на матеріалі яких 20.03.2016 р. організовано та проведено благодійну виставку малюнків важкохворих дітей у м. Лос-Анджелес (США) «Від серця до серця», на якій зібрано $571, відтак, 4 сім’ям, діти яких взяли участь у виставці, надано фінансову допомогу (по $110 кожній);
 • двом хворим діточкам (Марічці Ковилкіній та Глібу Симоновичу) за підтримки УББ надано фінансову підтримку;
 • 6 юридичних консультацій (за підтримки партнерів);
 • в тому числі, надано 2 письмові юридичні консультації для батьків.
 • від 18.10.2015 р. до 22.03.2016 р. проведено 96 виїздів за місцем проживання пацієнтів, в тому числі:
ПІБ пацієнта Кількість виїздів ПІБ пацієнта Кількість виїздів
Марія К. 17Віктория У. 8
Глеб С. 14Вероніка Б. 5
Микола Р. 12Софія С. 3
Маша Ц. 12Євгенія З. 1
Денис Д. 12Анастасия М. онлайн-консультування
Олександр В. 12Марія Н. онлайн-консультування
Владислав К. онлайн-консультування

9 грудня 2015 р. до Одеси завітав голова ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” В. М. Князевич, який мав декілька важливих зустрічей з очільниками охорони здоров’я в місті, зокрема, з головою відповідного Департаменту І.В. Шпаком (відео). На зустрічі була згадана і наша ініціатива, яка, за словами І.В. Шпака та В.М. Князевича, мала бути продовженою вже у січні 2016 року у вигляді підрозділу міського Департаменту.

Зазначимо, що слова пана І.В.Шпака таки мали своє продовження – у червні 2016 року в Будинку дитини №1 м. Одеси в рамках Програми деінституціалізації інтернатних закладів відкрито Центр ранньої медико-соціальної реабілітації та відділення паліативної допомоги на 30 осіб дитячого віку.

На привеликий жаль, з травня 2016 року наша виїзна служба призупинила свою роботу на виїздах через неукомплектованість медичними фахівцями: керівництво КУ «Дитяча міська поліклініка №6» так і не спромоглося забезпечити штатним медичним працівником нашу ВССП, як це передбачалось у Договорі про співпрацю, – що унеможливило нашу співпрацю з цим державним закладом охорони здоров’я. Впроваджувати нашу ВССП позабез фундаментальних засад паліації – мультидисциплінарного підходу – ми відмовились.

ВССП натомість продовжила різноманітні соціальні акції:

 1. В пацієнтській організації – ГО «Особливі діти» та гематологічному відділення обласної дитячої лікарні проведено понад 30 сесій психотерапевтичної групи підтримки для батьків важко хворих дітей “Вірити та жити”
 2. З 31.03 по 14.03.2016 р. проведено благодійний збір коштів для лікування п. Галини Могильницької, кошти (15 612 грн. або $600) передано їй на проведення курсу діагностики та лікування у м. Києві.
 3. ГО “Елеос” зорганізувала збір коштів на інвалідний візок Миколі Руденку (2004 р.н., Ds.: ДЦП, спастична діплегія, псевдобульбарний синдром, афазія, глибока затримка розвитку) з парафії Храма Різдва Христового ($1402, реабілітаційний інвалідний візок OSD-MK-2200 від фірми «RICHARD-BAGGY»).