• Home
 • Телефон довіри ЖИВИЦЯ та підготовка телефонних консультантів_

Телефон довіри ЖИВИЦЯ та підготовка телефонних консультантів_

Створено ТД ЖИВИЦЯ у грудні 2012 року, а перший набір волонтерів на навчальну програму відбувся 28.01.2013 року, що офіційно вважається днем народження Живиці. Від 17.01.2014 року почалась навчальна програма молодіжного відділення ТД “Надія”.

ТД функціонує за традиційною для м. Одеса схемою: навчальний процес + чергування. На даний час навчальний процес відпрацьовано у форматі “тренінг + балінтовська група” у співвідношенні 3/2.

Тренерський склад Живиці:

Жогно Юрій, психолог, кандидат психологічних наук, асистент кафедри соціальної допомоги,  загальної та медичної психології  Одеського Національного Медичного Університету

Олександра Гапон, психолог, тренер, супервізор

Концепція ТД “Живиця”

Концепція діяльності ТД “Живиця” випливає з реалій українського сьогодення (соціальний занепад, соціально-політична та економічна криза, загальнолюдська моральна катастрофа, епідеміологічна ситуація в країні – епідемія СНІДу, туберкульозу, нарко- та токсикоманії), а також із загальноприйнятих стандартів роботи екстреної психологічної допомоги. Зрозуміло, що за таких умов є природно визначити профіль телефону як ДИСТАНТНУ ЛІНІЮ НЕВІДКЛАДНОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ СОЦІАЛЬНОГО СПРЯМУВАННЯ.

Коротко ми можемо позначити абревіатуру назви також як ТД:  телефон довіри.

Одним з основних напрямів роботи ТД “Живиця” являється психологічне консультування по телефону (інтернету) усіх хто потребує допомоги, а саме, додзвонювачів незалежно від їх віку, статі, соціального статусу і місця проживання.

Також пріоритетним напрямком інформаційної складової ТД є паліативна допомога населенню, а саме, інформація щодо фахівців, спеціалізованих закладів, медикаментів, соціальних, психологічних та правових послуг тощо.

Назву наш ТД отримав від заживляючої смоли живиці.

Довідка:

ЖИВИЦЯ – (українською вимовляється із наголосом на складі “ВИ”) –  смоляниста речовина, що виділяється при пораненні хвойних дерев. Містить 40-65% смільних кислот, 20-35% монотерпенів, 5-20% сескви- і дитерпенов. Внаслідок випару скипидару і кристалізації смільних кислот Ж. на повітрі густіє. Застигаючи на поверхні стовбура, оберігає деревину від проникнення короїдів, патогенних грибів та ін., “загоює” рану (звідси назва – живиця).

Організаційно ТД відбуватиметься як окремий спеціальний курс інтегрований у склад програми Елеос-стандарт, що припускає можливість отримати навички телефонного консультанта поза програмою Елеос-стандарт або разом з нею.

Навчальний проект в області соціального забезпечення підготовки телефонних консультантів на телефоні довіри “Живиця” продовжує громадську діяльність ГО “Заради життя”. Проект заснований на науково-практичних принципах психології, психотерапії та соціальної роботи.

Мета проекту: підвищення кваліфікації та перепідготовка фахівців соціальної сфери (медиків, психологів, педагогів, юристів і ін.), завдяки оволодінню навичками психологічного і дистантного консультування. Серед викладачів навчальної програми – психотерапевти і психологи з достатнім стажем практичної роботи.

Анонс навчальної програми

ГО “Заради життя” оголошує набір волонтерів для навчання, стажування і подальшої роботи в якості консультантів соціального* телефону довіри «Живиця»

* – йдеться про соціальне забезпечення (соціальна, паліативна та хоспісна допомога) людини, що опинилася на межі життя й смерті:

 • суїциденти,
 • невиліковно хворі, СНІД, цукровий діабет, хронічний больовий синдром, ниркова недостатність тощо,
 • жінки, які опинились в ситуації “небажанної вагітності”,
 • психічний біль через депресію, горе, тяжку втрату тощо,
 • стани розгубленості, безвихіддя, відчаю, безпорадності тощо;

До участі в інформаційно-просвітницькому проекті ЖИВИЦЯ запрошуються:

 1. соціальні працівники, педагоги, психологи, медики, юристи
 2. працівники соціальних та реабілітаційних, волонтерських та доброчинних організацій, 
 3. працівники до- та позашкільних, підліткових клубів, організацій та гуртків, 
 4. бажаючі без спеціальної освіти, які мають, проте, якнайменше 2 роки стажу соціальної роботи.

Зарахування проводиться на конкурсній основі за результатами співбесіди. Набір учасників проекту здійснюється на підставі вищої гуманітарної (диплом бакалавра, спеціаліста або магістра), вищої та середньої медичної освіти та/або довідки щодо певного стажу соціальної роботи. 

Перелік документів, необхідних для зарахування у проект, які слід подавати виключно в електронній формі на адресу eleos.odesa@gmail.com:

 1. Заява встановленого зразку (заповнюється власноруч у 1-й день занять).
 2. Аплікаційна форма встановленого зразку (прикріплена внизу сторінки).
 3. Копії паспорту.
 4. Копія документу про освіту або рекомендація (друкована, у довільній формі, із зазначенням стажу роботи) від керівника соціальної установи, де Ви працюєте.
 5. Автобіографія (друкована, у довільній формі).

Навчальна програма “Телефонне консультування”

Програма навчального курсу рецензована доцентом ОНУ ім. І.І.Мечникова, к.мед.н., О. М. Моховіковим, складена за вимогами ECTS та містить 4,5 кредити.

БЛОК 1. БАЗОВІ ТЕХНІКИ ТЕЛЕФОННОГО КОНСУЛЬТУВАННЯ
Підлаштування, запитання, активне слухання, зворотний зв’язок та парафраза, інтерперсональні техніки, табу на ТД, супервізія та емоційне вигорання консультанта

БЛОК 2. КРИЗОВА ТЕРАПІЯ У ТЕЛЕФОННОМУ КОНСУЛЬТУВАННІ
Базові принципи кризової терапії (кризова підтримка, кризове втручання, підвищення рівня адаптації), модель вирішення проблеми

БЛОК 3. СПЕЦІАЛЬНІ ТЕХНІКИ ТЕЛЕФОННОГО КОНСУЛЬТУВАННЯ
Горе, втрата та екзистенційна провина, вмирання та безпорадність, депресія та суїцид, залежності та насильство.

Детальніше тут. Ласкаво просимо!

Проект завершено у серпні 2015 року