• Home
  • Адвокація інтересів хворих з паліативним статусом в Одеській області

Адвокація інтересів хворих з паліативним статусом в Одеській області

ГО «ЕЛЕОС» реалізувала проект «Адвокація інтересів хворих з паліативним статусом в Одеській області» за підтримки МФ «Відродження».

Термін реалізації проекту: липень 2016 р. – лютий 2017 р. (6 місяців)

У часі проекту з ініціативи ГО «ЕЛЕОС», наказом директора департаменту ОЗ та соціального захисту населення ООДА створена робоча група з розробки рекомендацій щодо створення Стратегії розвитку паліативної допомоги в Одеській області та Програми фінансування паліативної допомоги з обласного бюджету на період 2017-2021 р.р., до складу якої увійшли фахівці з медицини, соціального захисту та представники громадських організацій.

Проект спрямований на розв’язання наступної проблеми: незадовільна якість паліативної допомоги хворим з паліативним статусом в Одеській області через відсутність системного підходу до організації регіональної системи паліативної допомоги

Йдеться передусім про відсутність: стратегії розвитку паліативної допомоги важкохворим та/або програми розвитку паліативної допомоги та плану її реалізації через обласний бюджет, установ паліативної допомоги (хоспісів, виїзних служб тощо), забезпечення паліативних хворих медичними препаратами (знеболювальними тощо), якісних лабораторних методів діагностики, підготовки персоналу з усіх аспектів паліативної опіки тощо.

Актуальність проекту. На сьогодні можливості повноцінного забезпечення паліативною допомогою всіх мешканців Одеської області, що її потребують, є вкрай незадовільними, навіть попри законодавчо проголошені спроби запровадити даний вид послуг у медичну практику України. У м. Одесі та Одеській області досі не існує, як системи паліативної допомоги, в тому числі педіатричної, так і процесу інституалізації даної служби – досі не існує жодної програми (обласної, міської тощо) розвитку паліативної допомоги та реалізації державної політики у сфері паліативної допомоги важко хворим.

Діяльність в межах проекту передбачає проведення адвокаційної кампанії на підтримку хворих з паліативним статусом в Одеської області за напрямками:

  1. аналіз наявного стану паліативної допомоги в області (якості існуючих сервісів тощо);
  2. комплексне оцінювання потреби у паліативній допомозі,
  3. розробка та затвердження обласних програмних документів: Стратегії розвитку паліативної допомоги, Програми фінансування відповідних сервісів паліативної допомоги; локальних протоколів паліативної медичної допомоги при хронічному больовому синдромі пілотних медичних закладах області.

Очікувані результати проекту, на нашу думку, мають сприяти розвитку паліативної допомоги в Одеській області невиліковно хворим та їхнім родинам завдяки:

  • прецеденту розробки та затвердженню офіційних документів, які стимулюватимуть соціально-політичну та бюджетну підтримку розвитку паліативної допомоги в Одеській області;
  • актуалізації на рівні області теми якості життя паліативних хворих та проблем розвитку паліативної допомоги;
  • просвіти представників професійних та волонтерських груп у сфері паліативної допомоги важко хворим та їхнім родинам;
  • підвищенню рівня доступу до знеболення важкохворих пацієнтів в області.
Публікації про заходи проекту
ЕЛЕОС розпочала проект “Адвокація інтересів хворих з паліативним статусом в Одеській області” за підтримки МФ Відродження, 04.08.2016 р., пост на сторінці Елеос у ФБ
Засідання аналітичної групи ГО “ЕЛЕОС” в рамках проекту МФ Відродження, 07.09.2016 р., публікація на сторінці Елеос у ФБ
В Одессе будут помогать больным с паллиативным статусом, 08.09.2016 р., Інформаційна агенція «Одесса-медиа»
2-ге засідання робочої групи з питань впровадження ПД, подія 08.09.2016 р. на сторінці Елеос у ФБ
Прес-конференція ГО ЕЛЕОС щодо початку проекту з адвокації, 08.08.2016 р., ютюб-канал Інформаційної агенції «Одесса-медиа»
Прес-конференція ГО ЕЛЕОС щодо початку проекту з адвокації, 09.08.2016 р., пост на сторінці Елеос у ФБ
Нарада аналітичної групи ЕЛЕОС у роботі над проектом з адвокації інтересів паліативних хворих, подія 18.08.2016 р. на сторінці Елеос у ФБ
Из-за дефицита аптек, продающих наркотические лекарства, тяжелобольные Одесской области живут в муках, 13.09.2016 р., Інформаційна агенція «Одесса-медиа»
Социальные аспекты и поиск финансов для тяжёлых больных, 24.10.2016 р., публікація на сторінці Елеос у ФБ
Результати аналітики в рамках проекту “Адвокація інтересів паліативних хворих в Одеській області”, 25.10.2016 р., публікація «Думская.нет», автор – Сарафанюк С.
Тяжелобольные Одесской области лишены внимания депутатов – общественники, 25.10.2016 р., Інформаційна агенція «Одесса-медиа»
Работа над программой развития паллиативной помощи в Одесской области блокируется – ОО «Элеос», 30.11.2016 р., Інформаційна агенція «Одесса-медиа»
В Одесской области пройдут общественные слушания на тему паллиативной помощи, 13.12.2016 р., анонс Інформаційної агенції «Одесса-медиа»
Качество жизни паллиативных пациентов в Одесском регионе соответствует уровню гуманитарного кризиса – общественники, 20.12.2016 р., Інформаційна агенція «Одесса-медиа»
Команда ОО «Элеос» совместно с ведущими паллиатологами Украины обсудили кризис паллиативной помощи в Одесской области, 22.12.2016 р., Інформаційна агенція «Одесса-медиа»
В Одессе завершился проект помощи больным с паллиативным статусом, 31.01.2017 р., Інформаційна агенція «Одесса-медиа»
Пресс-конференция ОО «ЭЛЕОС» о завершении проекта помощи больным с паллиативным статусом, 31.01.2017 р., ютюб-канал Інформаційної агенції «Одесса-медиа»

Примітка: публікації в ФБ-групі Елеос не наведено, оскільки вони дублюють інформацію з ФБ-сторінки Елеос.

Результати проекту

Це, по-перше, аналітичні матеріали – документ політики, так званий Policy paper – перший на той час з подібних, як в Україні, так і в Одещині – довідка за результатами дослідження “Оцінка потреб населення Одеської області в паліативній допомозі”

Аналітична довідка є результатом дослідження стану паліативної допомоги в Одеській області, і містить рекомендації щодо її розвитку на 2017-2019 роки. Рекомендації надані експертами ГО «ЕЛЕОС» за участі фахівців регіональних закладів у сфері охорони здоров’я та соціального захисту населення за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Пропозиції цього дослідження базуються на поетапному підході розвитку регіональних систем паліативної допомоги Всесвітньої організації охорони здоров’я, а також на аналізі Стратегії економічного та соціального розвитку Одеської області до 2020 року, а також чинних регіональних програм, які діють у сфері охорони здоров’я та соціального захисту населення в одеському регіоні.

Аналітична довідка містила проекти Стратегії та Програми розвитку паліативної допомоги в Одеській області «Співчуття та милосердя». Дані аналізу статистичних даних доповнено результатами опитування представників пацієнтських організацій.

Читати або завантажити аналітичну довідку з сайту  

Завантажити аналітичну довідку на SlideShare

…а по-друге, це наукові матеріали

Науковий твір “Спосіб розрахунку регіональних потреб населення у паліативній допомозі (на прикладі Одеської області)” – свідоцтво про авторське право на твір № 69160 від 14.12.2016 року.

Наше авторське свідоцтво на корисну модель – це авторська пропозиція щодо способу розрахунку регіональних потреб населення у ПД, що, на нашу думку, стимулюватиме розвиток паліативної та хоспісної допомоги в одеському регіоні, зокрема, удосконалення підготовки вихідних даних для проведення формальних техніко- та медико-економічних розрахунків у сфері ПД населенню.