• Home
  • Наш хоспіс

Наш хоспіс

Нашого хоспісу ще немає. Так. На жаль. 

В Одеському регіоні, очевидно, ще не створені відповідні умови. Хоча подекуди зустрічаються намагання людей втілити цю ідею в життя. 

Розуміючи це, ми наближаємо цю ідею також. Увесь цей сайт розповідає про нашу спробу це втілити.

Проте, ми добре розуміємо, що хоспіс – це не стільки вінець технологічних досягнень суспільства, скільки – його толерантність до милосердя, до болю і страждань хворої людини. 

Це – ментальна зрілість суспільства, яке свідомо культивує цю діяльність, знаходить кошти, людський ресурс, технічно оздоблює відповідний простір, т, головно, наповнює його співчуттям та співпереживанням до своїх близьких, загалом, до людини.

Це також поєднання ідеї, її носіїв, матеріальних ресурсів та певних соціально-історичних умов. Рушаймо з нами!

Хоспіс та його складові

Соціальний перепочинок (респіс)

Напевно, це найбільш витребувана соціальна послуга - яка, на жаль, ще не реалізована в Україні за гуманістичними кальками, але, повірте нам на слово - це дуже важлива компонента Хоспісу.

Хоспіс вдома (виїзна служба)

Це найбільш ефективна форма надання паліативної допомоги у світі. І Елеос вже реалізував невеликий проект на цю тему.

Звернутись з пропозицією


    Паліативне відділення

    Паліативне стаціонарне відділення (існує ще декілька споріднених , але не синонімічних понять,  – патронажне, сестринське) – це, напевно, основа хоспісу. Саме тут завершується останній період життя важкохворого – end of life – непересічна подія людського життя, тобто вмирання і смерть. Вона, ця подія, неоднозначна сприймається кожною людиною, але, очевидно, що вона також потребує максимальної уваги від тих, хто супроводжує людину в її відході у потойбічча.